пʼятницю, 19 квітня 2024 р.

Міжвідомча методична співпраця щодо формування та підтримки позитивного іміджу бібліотеки

18 квітня 2024 року Хмельницьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені А.Назаренка спільно з Хмельницькою обласною бібліотекою для молоді був організований та проведений семінар в очному форматі «Формування та підтримка позитивного іміджу бібліотеки як складової її успішного розвитку».

У заході взяли участь консультанти Центрів професійного розвитку педагогічних працівників, голови професійних спільнот шкільних бібліотекарів, бібліотечні працівники закладів загальної середньої освіти, публічно-шкільні бібліотекарі, бібліотекарі інших відомств області (понад 55 осіб).

Мета семінару була закцентована на удосконалення фахових компетентностей шкільних бібліотекарів щодо запровадження інноваційних підходів для підвищення ефективності професійної діяльності; задля сприяння реалізації основних пріоритетів Нової української школи; Стратегії розвитку читання «Читання як життєва стратегія»; Стратегію розвитку бібліотечної справи «Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України»; оволодіння теоретичними основами і практичними навичками щодо формування нового іміджу бібліотеки як бібліотечно-інформаційного центру.

Відкрила захід директорка Хмельницької обласної бібліотеки для молоді Вікторія Задорожна, яка у своєму виступі окреслила основні пріоритети діяльності комунальної установи, наголосила на важливості міжвідомчої співпраці. Заступник директора Хмельницької обласної бібліотеки для молоді Віра Тарчевська акцентувала увагу присутніх, що сьогодення вимагає від професії бібліотекаря глибокої обізнаності з усіма складовими бібліотечної діяльності, систематичного оновлення знань, постійного ознайомлення з новими фаховими вимогами сучасності.

У своєму виступі голова методичного об’єднання професійної спільноти шкільних бібліотекарів, завідувачка бібліотеки Славутського ліцею Славутської міської ради Вікторія Комарова розповіла про іміджмейкерство як бренд професійної спільноти шкільних бібліотекарів міста Славути.

Про формування читацької компетентності як головний аспект роботи шкільної бібліотеки в умовах Нової української школи у своєму виступі розкрила завідувачка бібліотеки Кам'янець-Подільського ліцею №10 Кам'янець-Подільської міської ради Ольга Потапова.

Маріна Ползюкова, бібліотекар Кам'янець-Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Хмельницької області ознайомила учасників семінару із дослідженням щодо формування читацької компетентності ліцеїстів на рівні бібліотеки освітнього закладу.  

Завідувачка відділу абонемента, провідний бібліотекар Хмельницької обласної бібліотеки для молоді Діана Матвєєва зосередила увагу присутніх на інноваційних формах роботи з молоддю та дітьми, презентувала діяльнісний підхід щодо комунікаційних заходів, спрямованих на формування читацьких компетенцій, опанування методами і прийомами ефективного спілкування через ігрові методи навчання, розширення діапазону творчих здібностей.

Також під час семінару обговорили ефективні форми громадсько-патріотичної діяльності та кращі практики залучення до бібліотечного середовища різних категорій користувачів.

Підвела підсумки та модерувала захід методистка науково-методичного центру виховної роботи, позашкільної освіти та моніторингових досліджень Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені А.Назаренка Валентина Фарварщук.

Семінар відбувся у дружній, творчій атмосфері, сприяв обміну досвідом між бібліотекарями різних відомств, був корисним з точки зору набуття та подальшого використання отриманої інформації у діяльності бібліотечного працівника.

Висловлює щиру подяку дирекції та колективу Хмельницької обласної бібліотеки для молоді за співпрацю та партнерські відносини щодо проведення обласного семінару.

Більше фото заходу Шкільні Бібліотекарі Хмельниччини | Facebook


 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар