середа, 27 лютого 2019 р.

Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека – 2020»



Шановні колеги!

Відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерства культури України від 25 січня 2012 року № 61/58, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 лютого 2012 року за № 209/20522, з метою залучення дітей до читання, підтримки і вдосконалення діяльності бібліотек закладів загальної середньої та позашкільної освіти, піднесення ролі бібліотекаря в суспільстві та підвищення престижу бібліотечної професії, у 2019/2020 навчальному році буде проведено Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека – 2020». Запрошуємо до участі!

Наказ Міністерства освіти і науки України від 25.02.2019 № 254 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека-2020»



пʼятниця, 22 лютого 2019 р.

Вебінар методистів з бібліотечних фондів Хмельницької області


Відповідно до плану роботи Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2019 рік 21 лютого відбувся вебінар з методистами бібліотечних фондів Хмельницької області на тему «Організаційно-методичний супровід діяльності методистів з бібліотечних фондів у 2019 році». 

Під час заходу були розглянуті наступні актуальні питання: 

1. Науково-методичного супроводу роботи бібліотечних працівників. (Фарварщук Валентина Пилипівна, методист НМЦ координації роботи методичних та загальноосвітніх установ і закладів освіти ХОІППО). 
  
2. Організація діяльності щодо вибору та замовлення підручників 2, 6, 11 класів закладами загальної середньої освіти.  (Мельник Ірина Вікторівна, провідний економіст відділу матеріально-технічного забезпечення КЗ «Центр організаційно-господарського забезпечення закладів освіти» Хмельницької ОДА).  

3. Технологія роботи на порталі ІТС «Державна інформаційна система освіти» (ДІСО) щодо відбору електронних версій оригінал-макетів підручників 2, 6, 11 класів. (Коцюбан Ілля Іванович, методист дистанційного навчання НМЦ викладання інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційного навчання ХОІППО).


Презентація вебінару

пʼятниця, 8 лютого 2019 р.

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ВИЛУЧЕННЯ З БІБЛІОТЕЧНИХ ФОНДІВ ТВОРІВ, ЩО МІСТЯТЬ КОМУНІСТИЧНУ СИМВОЛІКУ



Відповідно до пункту 4 частини першої статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» символікою комуністичного тоталітарного режиму є, в тому числі, зображення, написи, присвячені особам, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, радянських республік, органах влади та управління областей, міст республіканського підпорядкування, працівникам радянських органів державної безпеки всіх рівнів, а також зображення гасел комуністичної партії та цитат вищезазначених осіб.
Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 4 вищезазначеного Закону заборона використання символіки комуністичного тоталітарного режиму не поширюється на випадки використання такої символіки «в експозиціях музеїв, тематичних виставках, Музейному фонді України, а також бібліотечних фондах на різних носіях інформації».
 З огляду на це, Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» вилучення будь-яких творів або авторів з бібліотечних фондів, у тому числі галузевої літератури, у якій згадуються рішення керівних органів комуністичної партії або містяться цитати діячів комуністичної партії та радянських органів влади та управління, не передбачено та не вимагається.
Вилучення з бібліотечних фондів конкретної бібліотеки будь-яких творів, а так само внесення творів до Державного реєстру національного культурного надбання, створення їх страхових копій тощо здійснюється виключно на загальних підставах, передбачених статтями 15-18 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», у порядку, встановленому Міністерством культури України.





понеділок, 4 лютого 2019 р.

Про прийняття та скасування національних стандартів, прийняття поправки до національного стандарту



Шановні колеги!

З 1 січня 2019 року наказом Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ») «Про прийняття та скасування національних стандартів, прийняття поправки до національного стандарту» від 5 грудня 2018 року № 464 прийнято 30 національних стандартів «Інформація та документація», гармонізованих з міжнародними стандартами, методом підтвердження з наданням чинності з 01 січня 2019 року; прийнято поправку до ДСТУ ISO 27729:2018 Інформація та документація. Міжнародний стандартний ідентифікатор назв (ISNI), гармонізованого з міжнародним стандартом, методом підтвердження з наданням чинності з 01 січня 2019 року та скасовано чинність 4 х національних стандартів з 01 липня 2019 року.