Web-проект «Вони пройшли! Вони здолали!»



Вони пройшли! Вони здолали!

До 75-річчя перемоги над фашизмом у ВВВ

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

В. Симоненко
 
 
Минуло 75 років з часів закінчення Великої Вітчизняної війни, але й досі пам’ять про ті страшні часи живе в людських серцях. Ця масштабна трагедія назавжди залишиться болісною раною в історії нашої держави. 

НОРМАТИВНА  БАЗА



«Провідзначення у 2019 році Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом уДругій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України»


Інформаційні матеріали до Дня пам’яті тапримирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (Український інституту національної пам’яті)



Методичні матеріали Українського інституту національної пам’яті до відзначення Дня Перемоги 

Велика Вітчизняна війна 1941-1945 рр. (методичний посібник для організації навчальної і виховної роботи в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах України)

Умови проведення Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції учнівської та студентської молоді «А ми тую славу збережемо», присвяченої 70-й річниці звільнення України від фашистських загарбників та 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років 


Рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо відзначення річниці Перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війни
Міністерство освіти і науки України рекомендує українським школам активізувати роботу, спрямовану на формування у молодіжному середовищі шанобливого ставлення і поваги до ветеранів війни та нинішніх захисників Вітчизни. Про це йдеться у рекомендаціях МОН, що розроблені Українським інститутом національної пам’яті, щодо заходів з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.Відповідно до рекомендацій, у навчальних закладах мають бути організовані й проведені урочисті лінійки, уроки мужності, інформаційні години, лекції, бесіди, тематичні уроки, виставки інші тематичні заходи присвячені 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-й річниці завершення Другої світової війни.
До проведення заходів мають бути залучені ветерани війни та учасники антитерористичної операції.Школам рекомендовано переглянути експозиції музеїв історичного напряму (бойової слави), що діють в навчальних закладах, доповнивши їх матеріалами, що висвітлюють подвиги воїнів, які нині  боронять Україну. 
В рекомендаціях, що розроблені Українським інститутом національної пам’яті зазначається, що президент України видав Указ "Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни", яким встановлюється День пам’яті та примирення, який повинен відзначатися щороку 8 травня. 
Рекомендації, яких мають дотримуватися українські школи, також містять бажані форми, місця, методи і прийоми проведення заходів, їх орієнтовну тематику; перелік художніх і документальних фільмів, присвячених Другій світовій війні; творчість українських письменників і поетів, яка розкриває події та наслідки війни; добірку українських пісень про мужність, патріотизм українців і трагедію війни; корисні інтернет-посилання та довідку про квітку маку, як символу пам'яті у світі та в Україні.  

Додатково див.: Методичні рекомендації до відзначення у загальноосвітніх навчальних закладах Дня пам’яті та примирення та 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (Лист МОН № 1/9-188 від 09 квітня 2015 року).



Немає коментарів:

Дописати коментар