Стратегія має на меті створити умови для формування звички й потреби у читанні всіх українців, тож її реалізація є важливою складовою гуманітарної безпеки України.
«Читання має об'єднувати українців, виконувати завдання національної консолідації, модернізації та розвитку української культури, зміцнення й розвитку нашого потенціалу. Також ми маємо підтримувати наших видавців, авторів, перекладачів, створювати сприятливі економічні умови для розвитку бізнесу в сфері книговидання та книгорозповсюдження», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.
За задумом розробників Стратегії, підходи до промоції читання мають зазнати кардинальних змін. Адже для всебічного й гармонійного розвитку особистості, зокрема, критичного мислення, читання є необхідною умовою. Тож, в результаті реалізації Стратегії, має стати усвідомлено обраним дозвіллям, освітньою практикою та способом саморозвитку українців.
Втілити Стратегію в життя планується у три етапи за двома напрямами:
- «Підтримка та розвиток книжкової екосистеми»,
в результаті реалізації якого читачі матимуть доступ до якісної
різножанрової книги, насамперед українськомовної, у різних форматах
відповідно до потреб;
- «Формування звички і потреби в читанні»,
в результаті реалізації якого люди і спільноти обиратимуть читання як
свідому та регулярну практику для дозвілля, навчання та розвитку.
Важлива роль в реалізації Стратегії покладається на бібліотеки як один із базових елементів суспільного розвитку і таких його складових, як культура, наука і освіта.
Моніторинг та оцінка результативності реалізації Стратегії покладається на Міністерство культури та інформаційної політики України, із залученням представників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань і наукових установ.
Немає коментарів:
Дописати коментар