субота, 11 січня 2025 р.

Нові віртуальні виставки ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського

Шановні колеги, пропонуємо вам ознайомитися з останніми виставками, підготовленими фахівцями відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського.

 1. «Бібліотека під час війни та повоєнної відбудови» (вип. 2):

https://dnpb.gov.ua/ua/?exhibitions=41816

Тут представлено українські книжкові видання та публікації періодичних видань за січень–вересень 2024 р. Виставка має 9 розділів:

  • Законодавча і нормативна база,
  • Бібліотеки: аспекти діяльності в умовах воєнного стану (має підрозділи «Національні, державні бібліотеки», «Публічні бібліотеки», «Бібліотеки для дітей та юнацтва. Бібліотеки закладів освіти»),
  • Бібліотечно-інформаційні ресурси,
  • Інформаційно-бібліотечне обслуговування,
  • Соціокультурна діяльність,
  • Формування читацької , інформаційної та медіакомпетентності,
  • Проєктна діяльність,
  • Наукова та науково-методична діяльність,
  • Співробітництво бібліотек. Міжнародна діяльність.

У матеріалах виставки знайшли відображення публікації з актуальних питань діяльності національних, державних, публічних бібліотек, бібліотек для дітей та юнацтва, закладів освіти в контексті російської агресії в Україні.

 2.«Цифрові ресурси освітянських бібліотек на допомогу Новій українській школі»:

https://dnpb.gov.ua/ua/?exhibitions=41898

У матеріалах виставки представлено електронні видання, віртуальні виставки та комплексні електронні ресурси книгозбірень мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України для реалізації концепції НУШ.

 Запрошуємо до перегляду!

 

середа, 8 січня 2025 р.

Програма «Інформаційна підтримка бібліотек»

Портал «Експеримент» – онлайн-платформа, яка допомагає реалізовувати культурні та соціальні проєкти. Крім цього, платформа публікує новини у сфері культури, науки та технологій, а також розміщує статті і подкасти, присвячені мистецтву. Важливо зазначити, що команда ГО «Експеримент» вже долучилася до підтримки бібліотек і закупила набори книжок для декількох з них. 

Портал «Експеримент» – продовжує програму «Інформаційна підтримка бібліотек» для поповнення бібліотечних фондів України і закликає всіх охочих долучитися до проєкту. 

Мета програми – допомогти бібліотекам оновити та розширити свої колекції книг, журналів та інших матеріалів, що дозволить підвищити якість обслуговування користувачів і задовольнити читацькі запити. Платформа створює можливість для людей та організацій підтримати українські бібліотеки, даруючи книги, які знаходяться у списках потреб бібліотек. Як можна допомогти бібліотеці Відвідайте сторінку проєкту. 

Підтримати бібліотеки можна через спеціальну сторінку проєкту «Підтримка бібліотек» за посиланням: https://md-eksperiment.org/category/kulturna-krayina/dopomoha-bibliotekam . Оберіть бібліотеку. На сторінці доступний список бібліотек, що беруть участь у програмі. Ви зможете ознайомитися з інформацією про кожну з них та обрати ту, яку хочете підтримати. Виберіть книги. Кожна бібліотека має власний список необхідних книжок, серед яких ви зможете вибрати ті, які хочете подарувати. Зв’яжіться з бібліотекою. Після вибору книг, вам потрібно буде зв'язатися з бібліотекою для узгодження доставлення вашого подарунка. Контактна інформація доступна на сторінці кожної бібліотеки.

Докладніше у відео: https://youtu.be/GsJN8iz8LDE?si=VTbGTb9L8UpoyXk3 .

У рамках ініціативи ви можете подарувати будь-які книжки, які вважаєте корисними для читачів бібліотеки. Важливо зазначити, що не обов’язково дарувати всі книжки зі списку, а кількість бібліотек, яким можна зробити дарунки, не обмежена. 

Підтримуючи бібліотеки, ви робите важливий внесок у розвиток української культури. Станьте частиною цієї ініціативи, допоможіть відновлювати та підтримувати бібліотеки, що є важливою частиною культурного життя країни.

вівторок, 7 січня 2025 р.

Методичні рекомендації щодо організації виховного процесу в закладах освіти

Міністерство освіти і науки України, місцеві органи виконавчої влади та заклади освіти здійснюють відповідні кроки щодо законодавчого, нормативно-правового врегулювання питань, спрямованих на забезпечення безпечного функціонування закладів освіти, оновлення змісту освіти, захисту прав здобувачів освіти та педагогічних працівників.

Наразі виховання дітей та молоді в Україні здійснюється в умовах воєнного стану, що суттєво підвищує роль національно-патріотичного виховання молоді. З огляду на це національно-патріотичне виховання учнівської молоді наповнюється новим змістом, а його мета полягає у формуванні соціально активної, відповідальної особистості зі сформованою громадянською позицією, стійкою ціннісною системою та особистісними характеристиками, що дають змогу брати участь у творенні держави, захисті її національних інтересів та територіальної цілісності.

Міністерством освіти і науки України розробило методичні рекомендації щодо організації виховного процесу в закладах освіти, що розміщенні за покликанням

https://znayshov.com/FR/37813/List_21639.pdf