середа, 11 вересня 2019 р.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек – 2019


З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек, починаючи з 2014 року, започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931). 
У 2019 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбуватиметься під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня» (лист ІМЗО від 20.08.2019 № 22.1/10-2855). 
Рекомендуємо методистам з бібліотечних фондів, бібліотекарям закладів загальної середньої освіти спільно з педагогічними колективами, письменниками, закладами культури та іншими громадськими організаціями провести змістовну роботу щодо організації в рамках Всеукраїнського місячника заходів, які сприятимуть задоволенню й розвитку інформаційних потреб і запитів користувачів, розширенню кола їх пізнавальних інтересів, забезпеченню дозвілля читачів, залученню нових користувачів до бібліотеки, рекламуванню бібліотеки, створенню її іміджу. 
Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формуванню покоління, яке здатне вчитися протягом усього життя, продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності, розвивати цінності громадянського суспільства. Активна участь шкільних бібліотекарів усіх областей України у Всеукраїнському місячнику «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня» сприятиме консолідації зусиль шкільних бібліотек України в актуалізації питань реформування діяльності шкільної бібліотеки та підвищенню її інформаційної й соціальної ролі в освітньому процесі.




Також хочемо нагадати, що у жовтні, за ініціативи ЮНЕСКО, у світі щорічно відзначається Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності (GlobalMILWeek).
За задумом ЮНЕСКО, це – чудова нагода привернути увагу, проаналізувати і
відсвяткувати досягнення на шляху до медійно та інформаційно грамотного суспільства.
Уперше святкування глобального тижня медійної та інформаційної грамотності (МІГ) відбулося восени 2012 року. Його ініціювало ЮНЕСКО, а допомогли реалізувати Глобальний альянс в підтримку партнерства в сфері медійної та інформаційної грамотності, Альянс цивілізацій ООН та Міжнародна університетська мережа з медійної та інформаційної грамотності й міжкультурного діалогу.
Згідно з задумкою, всесвітній тиждень МІГ має об'єднати активістів із різних країн, які вважають медійну та інформаційну грамотність дієвим способом активізації міжкультурного діалогу.
Медійна та інформаційна грамотність традиційно розглядаються окремо. Але стратегія ЮНЕСКО об'єднує ці дві сфери в сукупний набір компетенцій (знань і навичок), що необхідні для життя й роботи людини в XXI столітті.
Серед компетенцій, увагу до яких намагається привернути глобальний тиждень МІГ, наступні:
  • навички, що необхідні для ефективного пошуку, критичного аналізу, використання та розміщення інформації та медійного контенту;
  • розуміння способів боротьби з пропагандою, мовою ненависті в Інтернеті та залякуванням у мережі;
  • знання прав людини в Інтернеті; 
  • розуміння етичних проблем, пов'язаних із доступом до інформації та її використанням.


Немає коментарів:

Дописати коментар