понеділок, 16 вересня 2024 р.

Круглий стіл «Особистість вчителя літератури української школи сьогодення»

Шановні колеги, заходимо реєструємось, приймаємо участь, подаємо статті!

Запрошую вас до участі у круглому столі «Особистість вчителя літератури української школи сьогодення», який відбудеться 13 листопада 2024 року на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Анатолія Назаренка (формат проведення – дистанційний).

До участі запрошуємо науковців, науково-педагогічних та педагогічних працівників закладів вищої та післядипломної освіти, педагогічних працівників, бібліотекарів закладів загальної середньої та дошкільної освіти, представників громадських організацій, усіх зацікавлених цим питанням.

Основні напрями роботи круглого столу:

-         Модель вчителя-словесника 21 століття: симбіоз «досвід-творчість новації-технології».

-         Вчитель літератури і сучасний учень: партнер, наставник, тренер, порадник, психолог.

-         Сучасне письменство і вчитель: форми взаємодії.

-         Сучасне письменство і вчитель: форми взаємодії.

-         Співпраця бібліотекаря і вчителя-словесника: сучасний погляд, практичний досвід.

Круглий стіл передбачає виступи, презентації, постер-презентації, відеовиступи, майстер-класи, огляд науково-методичних матеріалів, публікацію статей/тез.

Реєстрація учасників круглого столу до 1 листопада 2024 р. за покликанням https://forms.gle/kZG7ysLXwmwb3jfE7

За виступ, підготовку статті, тез, інших матеріалів учасники отримають сертифікат. Ці сертифікати зараховуються як підвищення кваліфікації, оскільки вони відповідають вимогам пункту 13 «Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України №800 від 21.08.2019 р. (із змінами, які внесені згідно з Постановою КМ №1133 від 27.12.2019).

За матеріалами роботи круглого столу заплановано видання збірника «Науково-літературні студії. Діалог класиків із сучасністю».

Вимоги до статей (тез) у листі ХОІППО ім. А.Назаренка.

Матеріали статей надсилати до 1 листопада 2024 р. на е-mail pulatowalj@hoippo.km.ua, зазначивши тему листа «круглий стіл», назва файлу – прізвище автор. 

Більш детальніше за покликанням https://hoippo.km.ua/?p=12543

 

ІНСТРУКТИВНО- МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо запровадження та використання технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти

Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки України спільно з Робочою групою з питань розроблення інструктивно-методичних рекомендацій щодо запровадження та використання технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти розробили ці рекомендації, які визначатимуть підхід до відповідального, етичного та ефективного
використання систем ШІ в закладах загальної середньої освіти.
Мета рекомендацій — поширення принципів та підходів до відповідального використання систем ШІ у загальній середній освіті для дотримання прав людини, професійних етичних стандартів, підвищення обізнаності вчителів про можливі ризики та виклики для того, щоб критично, ефективно та етично взаємодіяти з системами штучного інтелекту та використовувати весь їхній
потенціал. Ці рекомендації сформовані на основі актуальних міжнародних практик.
Етичне та відповідальне використання інструментів на основі ШІ сприятиме застосуванню систем ШІ на благо учнів та вчителів, покращуючи практику викладання і навчальний досвід учнів, гарантуючи їм розвиток навичок для майбутнього в етичних рамках, а вчителям — можливість отримати вигоду від підвищення ефективності для розробки інноваційних методів викладання.

Проєкт "Інструктивно-методичні рекомендації щодо ШІ в ЗЗСО" 


середа, 4 вересня 2024 р.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки»

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 р. № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек», наказу Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної держаної адміністрації від 04.09.2014 р. № 318-но «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» та листа Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 10.07.2024 № 21/08-1104 «Про виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931» (додається) повідомляємо, що з 01 по 31 жовтня 2024 р. в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки».

Загальний науково-методичний супровід організації та проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек здійснює Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» та Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України – головний координаційний науково-методичний центр мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України.

Захід сприятиме виконанню Операційного плану реалізації у 2023-2025 роках Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03 березня 2023 № 190-р.; зростанню престижності читання як культурної цінності, використанню потужного виховного потенціалу української літератури, застосуванню сучасних підходів до формування навичок читання в здобувачів освіти, обміну досвідом між бібліотекарями, залученню нових користувачів до бібліотек.

Рекомендації-2024

Рекомендаційний бібліографічний список